Az U16-os veszprémi keretről.

Hozzáadva: 2017-11-30 07:08:22

A Jéglovagok U16 játékosai a Kaposvári Sportiskolával közösen vágtak bele a szezonba.

Az egyesületből 6 játékos vállalta, hogy vegyes csapatban viszik tovább az egyesület jó hírnevét.

A szezont szeptember 10-én a Kazincbarcikai Ördögök csapata ellen kezdte a csapat. A felkészülési nehézségek ellenére a szezonnyitó mérkőzésen parádés játékkal nagyarányú győzelemmel (33:1) kezdte a csapat. A nagyarányú győzelem után szeptember 22-én a Szerb Partizán SK csapata következett. A mérkőzést igazán parázs hangulatban, nagyon szoros és változatos játszotta  a csapat. A rendes játékidő nem hozott döntést (5:5), melyet a gól nélküli hosszabbítás sem tudott eldönteni. A mérkőzést a szétlövés döntötte el, melyben sajnos 1 góllal alulmaradt a KASI csapata.
A két kezdő mérkőzést követően tudtuk, hogy ennél csak nehezebb lesz a hátralévő négy mérkőzés valamint a visszavágók.
A Partizánt alig 20 óra elteltével a Ferencváros csapata követte. A hosszú és nehéz Partizán elleni mérkőzés meg sem látszott a csapaton. Újabb parádés 5:2-es győzelmet zsebelhetett be a csapat.
A szezon hátralévő mérkőzésein a Gepárd (1:14), az UTE (3:16) és a MAC (0:13) csapatai ellen már nem tudta hozni a csapat az extra teljesítményt és sajnos kikapott.
A visszavágókon a papírforma teljesült, a csapat megismételte az első fordulós teljesítményét. Megverte a Kazincbarcikát (23:1) és a Ferencvárost (6:3). Nem tudta megverni a csoport favoritjainak tartott UTE (5:16), MAC (2:10) és Gepárd (2:9) csapatát, így az alapszakaszt a csoport negyedik helyén zárta.
A szerbiai Partizan SK az első három mérkőzését követően visszalépett a bajnokságtól, így a pontjait a szövetség elvette.

Csapat kiemelkedő játékosai:
De Paoli Valerio (KASI) aki 10 mérkőzésen összesen 31/9 gól/asszisztot szerzett és ezzel vezeti a csoport ranglistáját.
Prins Alexander (Jéglovagok) 4/3 gól/asszisztot, Kónya Detre Zétény (Jéglovagok) 3/6 gól/asszisztot szerzett.
Kapus poszton Chmelik Levente (Jéglovagok) 399 percnyi játékidő alatt mintegy 338 kapuralövést kapott melyből 292 hárítani is tudott így 86,98% védési hatékonyságot ért el.