VUB 12-16

JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)                                       megegyezés szerint
KORHATÁR           U12: 2003.01.01-2004.12.31. U14: 2001.01.01.-2002.12.31. U16: 1999.01.01.-2000.12.31.
MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN                                       15+1
LEBONYOLÍTÁS                                       mindenki mindenkivel egy oda-vissza kört játszik
MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN                      15+1 (soronként min. 5 fő+ kapus)
MAXIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN                     20+3
FELJÁTSZÁS                                                      U10-ből korlátozás nélkül az U12 sorba
SPECIÁLIS SZABÁLYOK                    A kisbüntetés időtartama 1,5perc, nagybüntetés időtartama 3 perc.
JÁTÉKIDŐ                           3x18', 90 másodpercenkénti kötelező sorcsere, harmadok között 2 perc szünet

KOROSZTÁLYOS RENDELKEZÉSEK

Versenyidőszak: 2014. november 1.- 2015. március 31.
A versenynaptárban szereplő sorsolás szerint minden csapat ugyanazon a napon lejátssza a kiírt ellenfelével az oda-vissza kört a megadott határidőig. A helyszínről és anyagiak megosztásáról közösen döntenek. A mérkőzéseken csak az MJSZ által regisztrált, versenyengedéllyel és sportorvosi igazolással rendelkező játékos vehet részt. A játékosok regisztrációja folyamatos. Csak azonos korosztályú sorok játszhatnak egymás ellen. A sorokat különböző színű karszalagokkal kell megkülönböztetni. Az U10 korú, korosztályos bajnokságba nevezett játékosok korlátozás nélkül játszhatnak az U12 sorban. Mérkőzés közben a sorok közötti játékoscsere tilos. (Kivéve sérülés esetén) A cserejátékosokat a sorokhoz kell rendelni. Kapus helyett mezőnyjátékost nem lehet a pályára küldeni. A női játékosok visszajátszása az országos utánpótlás bajnokságok versenykiírásai szerint lehetséges. A mérkőzéseken 2 fő játékvezető és 2 fő vizsgával rendelkező versenybíró jelenléte szükséges. Az eredményt az MJSz által kiadott hivatalos Utánpótlás bajnoki mérkőzésre készült jegyzőkönyvben kell nyilvántartani. Amennyiben a mérkőzés helyszínén nem lehetséges online jegyzőkönyv kitöltése, a jegyzőkönyv vezetőnek 24 órán belül kell az
adatokat az internetre feltölteni. A mérkőzés végén a jegyzőkönyv 1 példánya a hazai, 1 példánya a vendég csapaté, 1 eredeti példányt (a csatolt nevezési lapokkal együtt) a MJSZ versenybíróságához kell eljuttatni.
A kötelező védőfelszerelések megítélésénél a játékos életkorát kell figyelembe venni, függetlenül attól, hogy milyen mérkőzésen lép pályára. Az eredményeket nyilván kell tartani. Az első három helyezett a MJSz gyakorlatához igazodva érmet kap.
A lebonyolítás egyéb részleteit illetően a MJSZ 2014/2015 évi versenyszabályzata irányadó.
Vitás esetekben a MJSZ Versenybírósága dönt.