U12 Előkészítő

JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)                                                    VASÁRNAP
KORHATÁR                                                                           2003.01.01. - 2004.12.31.
MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN          „A” csop.15+2 „B” csop. 15+2 (ha egy csapat van) „C” csop. 10+1
CSERE "A" ÉS "B" CSAPAT KÖZÖTT                    2014. december 15. és 31. között; maximum 5 fő;
MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN       „A” csop.15+2 „B” csop.15+1 „C” csop.15+1
FELJÁTSZÁS U10-ből U12                                                 „A”-ba, „B”-be és „C”-be 5 (öt) fő;
ÁTJÁTSZÁS                                                                 „C”-ből „B”-be és„B”-ből „A”-ba 5 (öt) fő
LEJÁTSZÁS                                                                                            -
BEMELEGÍTÉS                                                                         15 perc bemelegítés
JÉGFELÚJÍTÁS / MINIMUM FELTÉTEL /                         bemelegítés előtt, I. harmad után
JÁTÉKIDŐ                                                                                              3x18

U12 KOROSZTÁLYOS RENDELKEZÉSEK
Az életkor megítélésénél a versenyévad befejező évének december 31-iki napját kelligyelembe venni.A mérkőzés az alábbiak szerint kerül lebonyolításra (minimum feltételek): Bemelegítés előtti jégfelújítás, 15 perc bemelegítés, játékkezdés, I. harmad szünetben jégfelújítás és szünet, a II. szünet minimum 2 (kettő) perc, III. harmad.
A mérkőzéssorozatban a játék folyamán 90 másodpercenként játékmegszakítással egybekötött sorcserét kell végrehajtani. A játékban résztvevő sorokat jól látható módon jelölni kell, és a jelölést a Mérkőzés Nevezési Lapon is fel kell tüntetni. A cserejátékosokat sorhoz kell rendelni, és fekete karszalaggal jelölni kell. Cserejátékos csak sérülés esetén szerepelhet a megjelölttől eltérő sorban. Mérkőzés közben a sorok közötti játékos csere tilos. A korongot a játék megszakításának helyén kell ismét játékba hozni. A mérkőzésen 3 sor folyamatos szerepeltetése kötelező. Az U12 "A" csoportban, a mérkőzés felénél, kapuscsere kötelező. Kisbüntetés időtartama 1,5 perc, Nagybüntetés időtartama 3 perc. Ha a kiállítás kisbüntetés, akkor a büntetett játékosnak ki kell ülnie a büntetőpadra, és a sorcserét jelző sípszókor a következő sorból is egy játékos a büntető padra ül, aki a kiállítás lejártakor egyből játékba avatkozhat a saját
sorában. A büntetett játékos büntetésének lejárta után, a következő játékmegszakításkor hagyhatja el
a büntetőpadot. Kapus helyett mezőnyjátékost nem lehet a pályára küldeni. Az U12 korosztály mérkőzésein az eredményt a jegyzőkönyvben nem kell nyilvántartani. Ha egy sportszervezet az U12 korosztályban két csapatot indít („A” és „B” csapat), az U12 „B” csapatból maximum 5 (öt) játékos szerepelhet a sportszervezet U12 „A” csapatában, az U12 „A” csapatba nevezett játékos nem szerepelhet a sportszervezet U12 „B” csapatában. Az U12 „A” csapatból 5 (öt) játékos nevezhető a sportszervezet U14 mérkőzéseire (U14 „A” vagy U14 „B”), az U12 „B” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U14 „B” mérkőzéseire, de a feljátszók összlétszáma nem haladhatja meg az 5 (öt) főt. Az U12 „C” csapatból szintén 5 (öt) játékos nevezhető a sportszervezet U12 „B” mérkőzéseire. U12 „C” csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U14 „C” valamint U14 „B” mérkőzéseire. Azon játékosok, akik az összes mérkőzés 1/3-át meghaladóan játszanak át vagy fel, automatikusan ahhoz a csapathoz kerülnek, és nem lesz lehetőségük az eredetileg
benevezett csapatban játszani. Az U12 korosztályba NŐI sportolók visszajátszása nem engedélyezett.
A versenykiírástól való – bármilyen – eltérés esetén (Pl. nincs karszalag, nincs meg a minimális létszám, játékos Versenykiírástól eltérő szereplése) a vétkes egyesület Eljárási Díj kötelezett, melyet minden olyan esemény után be kell fizetni, amelyen a Versenykiírásban rögzített szabálytalanság megtörtént. Az eljárási díj mértékét a Versenykiírás általános része tartalmazza.